Nieuws

Mag je parkeren voor je eigen uitrit of garage?

Mag je parkeren voor je eigen uitrit of garage? Het Reglement verkeersregels en verkeerstekens uit 1990 is in artikel 24, lid 1b, is duidelijk. Het mag officieel niet. Toch zou het een oplossing kunnen zijn om de parkeercapaciteit in de wijk te vergroten.

Bij de LinkedIn-groep van Parkeer24 vraagt Bas Ligthart, beleidsmedewerker Mobiliteit van de gemeente Leidschendam-Voorburg, zich af of er juridische en/of praktische bezwaren zijn om de ontheffing voor het verbod te legaliseren zodat bewoners wel voor hun eigen inrit of garage mogen parkeren. Nu staat de RVV dit alleen toe bij spoedeisende en incidentele gevallen.

 

Volgens Ligthart wordt het momenteel gedoogd zolang er geen problemen zijn. Het gaat echter mis als er wél problemen worden gemeld, of als er parkeerregulering wordt ingevoerd. Dan moeten de handhavers de wijk in en kunnen daarbij geen onderscheid maken tussen de ene of de andere overtreding. Resultaat: een hele wijk op z’n achterste benen over de uitgeschreven boetes en de vraag om te regelen dat ze – net als vroeger – 'gewoon' voor hun eigen oprit mogen parkeren.

 

Bewoners zelf zijn overigens ambivalent. Ze vinden dat ze het zelf wel mogen, maar niet dat anderen daar parkeren zodat de garage niet meer gebruikt kan worden.

 

Wat vindt u? Toestaan, gedogen of verbieden en streng optreden? Laat het weten via de LinkedIn-groep van Parkeer24. U kunt daar discussiëren met meer dan 810 parkeerprofessionals.



Dit artikel komt uit PARKEER24

Deel dit artikel